úterý 24. dubna 2012

REPORT - Sega Madness Party #1 - akce GGGC

[FOTO]
Sega Madness Party #1 se vydařila. Bronzová Simona v Ultimate Mortal Kombat, vítězný tým v Golden Axe štafetě a další si odnesli jedinečný ACHIEVEMENT GGGC a to nejen ve fyzické podobě, ale i na kusově omezených disketách v T602. Neplánované simultánní hraní stařičkého General Chaos a spousta kolemjdoucích, kteří neodolali a zavzpomínali na starou klasiku. To vše a ještě více byla první akce Good Games Gaming Clubu v Brně.

Houbička na nádobí a GGGC?
Párty začala čtyř týmovým turnajem v Golden Axe ve formě štafety. Čtyři hráči se střídali - podobně jako hokejisti - mezi hraním a střídačkou. Nejdál to dotáhl tým s nejsrozumitelnějším nastavením ovládání v emulátoru a se zkušenými hráči. Mezi ceny patřily jak achievementy, tak atraktivní houbička na mytí nádobí ve stylu pacmana.


Free play 
Mezi historickým okénkem, turnaji a highlightem vyplňovali milovníci starých her čas trénováním na turnaj UMK3 nebo sdílením zážitků z osobní historie. Na obrazovkách emulovaných konzolí se hrály hry jako Another World, Battle Toads, Golden Axe 3, Streets of Rage 2 a Blades of Vengance. Na masivních televizích a regulérních konzolí SEGA MEGADRIVE si šlo vyzkoušet hry jako Aladdin, Sonic nebo ukrutně těžkého Cliffhangera.


Ultimate Mortal Kombat
Do turnajového pavouka o krále UMK3 se přihlásilo 12 hráčů včetně Simony, která rozdrtila konkurenci a umístila se na úctyhodném 3. místě. „Poprvé v životě jsem prohrál s holkou v Mortal Kombatu a nadšeně jsem se u toho usmíval!“ komentoval turnaj jeden z členů GGGC. Vítěz napínavého turnaje se utkal s aktuálním šampiónem GGGC v exhibici BeatUpSmoke. Šampión GGGC však zůstal neporažen.


Highlight - ZERO TOLERANCE
Věděli jste, že na SEGU existovala 3D střílečka? A ne jenom jedna. Je to ale ZERO TOLERANCE (Technopoo, 1994), která se vyznačuje jedinečnou vychytávkou. Byla to jedna z prvních her, kterou šlo hrát v multiplayeru... stačilo sehnat dvě televize, dvě konzole, dvě cartridge a hlavně propojovací kabel, který šlo získat jen v Americe posláním speciální kartičky zpět výrobci hry, který obratem poslal posvátný kabel.


Na Sega Madness Party #1 - první akci GGGC - se podařilo propojit dvě instance Zero Tolerance pomocí ručně přepájeného kabelu ze dvou nefunkčních ovladačů. To vše na regulérních konzolí SEGA MEGADRIVE.
Zero Tolerance je kultovní hra, která má po světě mnoho fanoušků a kreativních komunit. Dají se najít editory, modifikované verze, nepoužité mapy... apod. Samotnou hru si můžete pro ilustraci zahrát na tomto webu.


Neplánovaný General Chaos a návštěvníci kavárny
Závěr párty se nesl v duchu free-play, soupeření v bojovkách a hromadném hraní General Chaos, který i přes svoje stáří oplývá kvalitními herními mechanikami. Téměř desítka kolemjdoucích neodolala a nejdřív opatrně nakoukla do GGGC. Stačilo však pár minut a už se zapojili do free-play. Je vidět, že na staré hry vzpomínáme téměř všichni. „S Alladinom som si dokonale zaspomínala na moje detstvo! Len by som si mala zopakovať pravidlá!“ napsala vzkaz jedna z neplánovaných návštěvnic, která přišla ze spodního patra klubu. 


Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na příští akci. Další párty s názvem DOS Heaven Party #1 je naplánována na 31.5.2012! Pokud chcete dostávat aktuální informace o dalších akcích, novinkách a plánech, přidejte se do mailing listu GGGC.
Mrkněte na krátké video a na pár fotografiíŽádné komentáře:

Okomentovat